Laboratorní váhy

KOMPLETNÍ NABÍDKU LABORATORNÍCH VAH NALEZNETE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH WWW.OHAUSVAHY.CZ.

Bez laboratorních vah se v dnešní době neobejde žádná laboratoř, kde výsledky měření hrají velice důležitou roli. Laboratorní váhy se rovněž používají v lékárnách při dávkování léků, kdy v každé lékárně musí být tato váha v cejchuschopném provedení (úředně ověřená). Laboratorní váhy se rovněž používají při prodeji a výrobě drahých kovů a šperků.

Použití

Laboratorní váhy se používají v místech, kde je třeba přesných výsledků vážení. Toho dosáhneme pouze tehdy, pokud jsou váhy pravidelně justovány (kalibrovány) etalony. Proto váhy instalujeme přímo na místě používání a při instalaci dodané váhy seřizujeme.

Funkce a vybavení

U laboratorních vah se stává čím dále rozšířenější funkce interní kalibrace, kdy váhy jsou vybaveny vestavěným závažím a obsluha si váhu může kdykoli sama najustovat.

Většina laboratorních vah s přesností větší než 0,01 g bývá vybavena krytem proti proudění vzduchu, který zabraňuje okolním vlivům (průvan) zkreslovat výsledky vážení. Dražší modely vah mají obsáhlé menu z různými funkcemi (volba jednotek, knihovna). U levných modelů jsou jen základní funkce a menu nebývá tak obsáhlé. U nových modelů laboratorních vah bývá automatické otvírání dvířek krytu proti proudění vzduchu pomocí jednoho tlačítka.

Nově se rovněž objevují váhy s dotykovým displejem, který umožňuje komfortní ovládání váhy. Dále se nově na laboratorních vahách používají bezdotykové senzory, které umožňují např. tárování pouhým pohybem ruky.

Základní požadavky na výběr laboratorních vah

Při výběru laboratorních vah je třeba vědět základní požadavky, které by požadovaná laboratorní váha měla splňovat. Mezi první věci patří váživost váhy (maximální mez váživosti) např. 110 g. Další důležitá věc je přesnost váhy neboli dílek (0,01g). Další základní rozdělení je na technologické (kontrolní váhy) a úředně ověřené laboratorní váhy (stanovená měřidla). Dále si zákazník může vybrat váhu s interní kalibrací (vestavěné závaží) a to jak s manuální, tak automatickou.či bez interní kalibrace. Mezi další požadavky zákazníků můžou být funkce jako např. volba různých jednotek, potřeba závěsného vážení, funkce počítaní kusů, limity vážení, přenos dat.

Nabízené skupiny laboratorních vah

 

 

Copyright © 2019 Váhy Praha/Kladno.   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.   Založeno na šabloně Panorama od ThemocracyThemocracy